Wkrótce wytyczne dla salonów kosmetycznych i fryzjerskich

W sieci krążą wytyczne dla salonów beauty w zakresie bezpieczeństwa zachowania odpowiednich standardów przeciwdziałania Covid-19. Niestety nie jest to oficjalny dokument, albowiem w chwili obecnej jeszcze nic nie zostało wprowadzone.

Polski Związek Przemysłu kosmetycznego, który współtworzył wytyczne wskazuje na swojej stronie w komunikacie, że:

“Wytyczne powstały w oparciu o przewodnik „Bezpieczne salony kosmetyczne i fryzjerskie – wracamy do pracy”, autorstwa Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego i były przez wiele dni konsultowane m.in. z Izbą Kosmetologów, przedstawicielami branży zrzeszonymi w inicjatywie BeautyRazem oraz OSSP Fantasmagorie. Na ich podstawie we współpracy ze Związkiem Ministerstwo Rozwoju przygotowało rządowe rekomendacje które zostaną upublicznione w najbliższych dniach”

Branża w takiej sytuacji nadal czeka na oficjalne informacje. Niestety z racji tego, że staram się racjonalnie dodawać informacje, albowiem blog ten nie jest miejscem plotkarskim lub siejącym domysły, nie chcę i nie będę wprowadzać zamętu w zakresie siania dezinformacji i dlatego też zaczekam na oficjalne wytyczne, które zostaną potwierdzone przez ministerstwo, a kolejno wstawię je tu jako informację.

Z oficjalnych informacji warto wskazać, że Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego opublikował grafikę na swojej stronie TU, którą można pobrać i wydrukować.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz