Archiwizacja dokumentów – recenzja eBooka “Ogarnij papiery – zrób porządek w papierach w 5 krokach”

Prowadząc biznes trzeba mieć oczy dookoła głowy. Większość dokumentacji zawsze trzeba mieć pod ręką nie tylko w razie kontroli, ale również aby czuć się lepiej. Czuć, że panujemy nad wszystkim.

To uczucie panowania ma swoje znaczenie, albowiem kiedy panuje chaos w dokumentacji znam potwierdzone przypadki, które czują “stres”, że coś nie tak jest z ich biznesem.

Dziś przeczytałam eBooka autorki Malwiny Angerman – Kowalskiej dotyczącego archiwizacji dokumentów i szczerze napisze, że to bardzo dobra lektura. Nie dlatego, że porusza bardzo istotną tematykę, ale dlatego, że ten eBook posiada również ćwiczenia oraz konsultacje w jego cenie.

Autorka podzieliła procesy segregowania dokumentacji z podziałem na kwestie podatkowe czy dotyczące dokumentacji pracowniczej. Ćwiczenia pomagają zrozumieć pewne kwestie realizacji.

eBook jest doskonałym punktem wyjścia dla osób, które chciałby rozpocząć porządkowanie swojej dokumentacji oraz przyjąć dobre nawyki w tym zakresie.

Cena eBooka nie jest duża – 49zł. Biorąc pod uwagę, że autorka oferuje “bezpłatną konsultację mailową dotyczącą dokumentów, których rodzaje nie zostały uwzględnione w wykazie eBooka” cena jest wręcz bardzo dobra.

Ale, żeby nie było, że same plusy i ohh ahh :D, zabrakło mi w nim kwestii związanej z RODO i anonimizacji (retencji) danych osobowych – jednak jest to osobny temat, który być może autorka przygotuje bo zdecydowanie jest on bardzo obszerny 🙂

Dodam, że nie jest to post sponsorowany, ale tego eBooka naprawdę warto zakupić. Szczególnie polecam go osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem i chciałyby wiedzieć jak prowadzić archiwizację.

eBook dostępny na stronie https://archiwazne.pl

2 Komentarze

  1. Serdecznie dziękuję za recenzję! Jest mi bardzo miło, że mój produkt został doceniony przez “prawne” oko 🙂
    Oczywiście kwestie zwiazane z RODO są bardzo istotne, ale zgadzam się, że temat jest na tyle obszerny, że warto poświęcić mu osobne opracowanie. A to jest już w planach 🙂
    Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam!

Dodaj komentarz