Dokumentacja, umowy i regulaminy do organizacji Mistrzostw branży beauty – co warto wiedzieć?

Organizowanie mistrzostw ma swoje wymogi. Nie tylko związane z zakresem samej organizacji ale również aspektami podatkowymi czy prawnymi.

W niektórych sytuacjach będziemy potrzebowali dokładnych informacji jak chociażby jaka jest wartość nagrody, jak konkurs ma być przeprowadzony, aby można było skorzystać ze zwolnienia dotyczącego podatku. Nie zmienia to faktu, że dokumenty pełnia istotną rolę – chociażby w zakresie dostosowanym do przepisów prawa.

Organizacja mistrzostw beauty to nie tylko regulamin ale również umowy ze sponsorami, patronami medialnymi czy chociażby wszelkie kwestie związane z RODO i zabezpieczenie w tym zakresie swoich interesów.

Najczęściej dokumentami w zakresie organizacji mistrzostw są:

 1. Regulamin mistrzostw
 2. Zgoda na wykorzystanie wizerunku:
  • Organizatorzy powinni uzyskać zgodę od uczestników na używanie ich wizerunku w materiałach promocyjnych, reklamach i innych mediach.
 3. Umowy z partnerami i sponsorami:
  • Jeżeli impreza jest sponsorowana, organizatorzy mogą musieć podpisać umowy z partnerami i sponsorami, których celem jest określenie przedmiotu umowy oraz zakresów z tym związanych i odpowiedzialności
 4. Umowy z dostawcami usług jeżeli ma zastosowanie
 5. Zgody lokalnych władz:
  • Jeżeli wydarzenie ma się odbyć w miejscu publicznym należy zweryfikować czy w tym miejscu obowiązują określone lokalne przepisy oraz posiadać odpowiednie zgody władz w tym zakresie. Szczególnie, jeżeli impreza ma charakter masowy co może powodować spełnienie określonych wymogów prawnych.
 6. Polityka prywatności:
  • Inaczej klauzula informacyjna w zakresie tego jak zakres danych osobowych będzie wykorzystywany i jaki jest cel/podstawa prawna. Ma na celu poinformowanie uczestników. odwiedzających o ich prawach w tym zakresie.
 7. Ubezpieczenie:
  • Organizatorzy powinni rozważyć ubezpieczenie imprezy, które może obejmować odpowiedzialność cywilną, ubezpieczenie od odwołania wydarzenia, a także ubezpieczenie medyczne dla uczestników.

Autopromocja

Jeżeli szukasz dokumentacji w zakresie mistrzostw to mam dla ciebie dobrą wiadomość stworzyłam pakiet dokumentów dla osób, które chcą zorganizować mistrzostwa beauty. Pakiet ten znajdziesz w moim sklepie tutaj: https://sklep.llegal.pl/pl/p/Pakiet-dokumentow-Mistrzostwa-/50

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz