“Zanim powiesz TAK” – recenzja e-booka Adwokat Anny Kubicy

W sumie mogłoby się wydawać, kto chce czytać na temat prawnych aspektów przed ślubem? Są przecież ważniejsze sprawy jak fryzjer, sala, catering itp. W tej całej otoczce szczęścia miłości, zapominamy czasami o jakże istotnych elementach jakim jest zakres prawny.

W swoim doświadczeniu wiele razy spotkałam się ze stanowiskiem, że po co intercyza miłość to miłość na dobre i na złe, a intercyza to brak zaufania. Wiele tematów prawnych w zakresie około małżeńskim a dokładniej przed powiedzeniem TAK może niektórych dziwić. I nie chodzi tu o aspekty związane z brakiem zaufania ale o faktyczną wiedzę z czym w ogóle wiąże się powiedzenie tego “TAK” i co dzieje się dalej.

Część osób nie zdaje sobie sprawy chociażby z tego czyj jest majątek nabyty przed ślubem, albo w ramach darowizny. Czy chociażby o zgrozo zabezpieczenie rodziny w sytuacji jak jedna (czy dwie) strony prowadzą działalność gospodarczą i potencjalnie może to wiązać się to z zadłużeniem. No tak w sumie nikt nie zakłada, popadnięcie w długi, szczególnie jak biznes funkcjonuje prawidłowo – jednak warto mieć na uwadze, że życie płata różne figle i to co dziś wydaje się być “pewne” za kilka lat może już takie nie być – i dotyczy to różnych płaszczyzn małżeństwa – nie tylko biznesu.

Od dawien dawna czekałam na lekturę podejmującą zakres związany aspektami prawnymi, które powinni znać narzeczeni i małżonkowie. Nie tylko dlatego żeby unormować wiedzę, ale również dlatego, żeby mieć szerszą perspektywę. Nie ma prawnika “od wszystkiego”. Dlatego z niecierpliwością czekałam na to wydanie.

E-book Adwokat Anny Kubicy “Zanim powiesz TAK – skutki prawne zawarcia małżeństwa” w mojej ocenie porusza niezbędny zakres wiedzy prawniczej jaką powinni mieć młodzi ludzie w zakresie ich relacji zanim powiedzą “TAK”. Myślę, że nie będzie nadużyciem jeżeli napiszę, że jest to nie tylko merytoryczny ale również jedyny e-book, który tak zwięźle i horyzontalnie i wertykalnie przedstawia ten zakres tematyczny. Nie powinno być również nadużyciem napisanie, że w mojej ocenie powinna go przeczytać każda osoba, która planuje ślub lub jest po ślubie. Dlaczego napisałam “po ślubie”? Dlatego, że wiedza w nim zawarta jest tak samo przydatna przed zawarciem związku małżeńskiego jak i po jego zawarciu. Od ustroju majątkowego po zakres związany z dziećmi czyli wszystko to co jest must have. Szczerze powiedziawszy to najlepszy e-book jaki trafił mi w ręce od dawien dawna.Nie tylko napisany przystępnym językiem, ale również ślicznie wydany.

Z czystym sumieniem mogę w pełni go polecić.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz