5 Pytań Do… Tomasza Schmidta i Andrzeja Wierzbickiego założycieli WS ACADEMY na temat podnoszenia kwalifikacji w zawodzie fryzjera

Fry­zjer jest kre­ato­rem, a swoje małe dzieła sztuki two­rzy zawsze dla kon­kret­nej osoby, dla­tego słu­cha, obser­wuje i wycho­dzi naprze­ciw ocze­ki­wa­niom klienta. Zado­wo­le­nie i radość dru­giej osoby powinno być wyznacz­ni­kiem war­to­ści jego pracy.”

Z cyklu 5 Pytań Do… w tym tygodniu moimi gośćmi są Tomasz Schmidt i Andrzej wierzbicki założyciele WS ACADEMY. Tematem dzisiejszego wywiadu jest rozwój a dokładniej wpływ szkoleń na potencjalny sukces biznesu.

1. Wielu fryzjerów szkoli się na różne sposoby, dlaczego według Państwa warto wybierać renomowaną akademię do podnoszenia kwalifikacji?

WS: Renomowana akademia szkoleniowa taka jak WS Academy, która w 2019r. otrzymała tytuł “Konsumenckiego lidera jakości 2019” w kategorii “Profesjonalne szkolenia fryzjerskie” to gwarancja rzetelnego i profesjonalnego planowania ścieżki rozwoju kariery zawodowej.

Jedno bowiem szkolenie to za mało, by móc poznać tajniki tego zawodu. Jest to bowiem proces, którego ciągłość i prawidłowy przebieg zapewniają jedynie dobrze zorganizowane i interdyscyplinarne jednostki szkoleniowe. 

2. Mówi się, że wiedza jest podstawą sukcesu – uważacie tak samo?

WS: Za każdym sukcesem stoją ciężka praca oraz wiedza. Jednakże istotą naszej działalności edukacyjnej jest nie tylko sama “wiedza”. Kładziemy ogromny nacisk na to, by nasi absolwenci umieli wykorzystywać tę wiedzę w praktyce. Tylko umiejętna kompozycja wiedzy i praktyki otwiera drzwi do sukcesu. 

3. Czy uważacie, że pracodawcy wystarczająco często wysyłają pracowników na szkolenia/kursy z trendów fryzjerskich?

WS: Bardzo wielu pracodawców wciąż nie rozumie istoty szkoleń i intencji jednostek akademickich. Nie stawiają znaku równości pomiędzy sukcesem w biznesie a wykwalifikowanymi pracownikami. Dlatego w naszej akademii prowadzimy również treningi biznesowe dla przedsiębiorców, a jednym z bardziej istotnych tematów jest właśnie szkolenie i edukacja pracowników. 

4. Jakie są najczęściej popełniane błędy przez osoby, które się nie podnoszą kwalifikacji w zakresie fryzjerstwa – według Państwa opinii oczywiście 🙂 ?

WS: Brak szkoleń postrzegany przez nas jako równoznaczny z traceniem niezbędnych kwalifikacji na dynamicznym rynku branży Beauty, to przede wszystkim najkrótsza droga do rutyny, która zabija tak cenne w tym zawodzie poczucie piękna, estetyki oraz empatii tak niezbędnej w bezpośredniej pracy z klientem.

5. Jakich 5 rad udzielilibyście Państwo osobom, które odpowiadają za salony fryzjerskie? 

WS: Nie chcemy w tym miejscu podawać dobrych zasad pięciu przemian. Ale wiemy jedno rozwój to piękny proces, który jest kwintesencją życia prywatnego i zawodowego. Harmonia postępu to złożony proces, który ściśle powiązany jest z innymi ludźmi, którzy potrafią zachęcać, doradzać, inspirować, kierować i po przyjacielsku wspierać.

Moimi gośćmi w wywiadzie był Tomasz Schmidt i Andrzej Wierzbicki założyciele WS Academy.

https://wierzbicki-schmidt.pl

Tomasz Schmidt

Wirtuoz kolorów, obdarzony niesamowitym dystansem i poczuciem humoru, barwna osobowość świata fryzjerskiego, wizjoner i kreator trendów barwienia włosów, wojownik wydobywania naturalnego piękna, nie tylko tego zewnętrznego, posiadacz “lekkiego pióra”, dzięki któremu każde przelane na papier słowo nabiera autentyczności, o czym możemy przekonać się w jego autorskiej książce “Pod Włos”. To tylko część atrybutów, którymi cechuje się Tomasza Schmidt. Na co dzień prowadzi dwa salony w Poznaniu, gdzie swoim talentem i osobowością wzbogaca atmosferę i budzi zachwyt nie tylko wśród klientek ale i swoich współpracowników. Inspirację do pracy i tworzenia nowych projektów czerpie na każdym kroku, natchnienia dodaje mu przypadkowe spotkanie lub sytuacja z życia codziennego, co sprawia, że wszystko co tworzy jest prawdziwe i zgodne z naturą.

Andrzej Wierz­bicki

Andrzej Wierzbicki, mistrz fryzjerstwa, wybitny stylista i kreator fryzur, inspirujący się tym, co najpiękniejsze i najbliższe ideałowi. Cechujący go profesjonalizm, dbałość o detale, a przede wszystkim niezwykła kreatywność pozwalają na tworzenie prawdziwych fryzjerskich arcydzieł. Udowodnił, że modna krótka fryzura u kobiet może kojarzyć się ze stylem, kobiecością, czy nawet sportową elegancją. Nie boi się kontrowersyjnych połączeń i rozwiązań. Koneser dobrej sztuki kulinarnej i miłośnik designu. Właściciel ekskluzywnej Pracowni Fryzur, w której sam Mistrz wraz z armią najlepiej wykwalifikowanych Stylistów pracują na co dzień nad podkreśleniem i wydobyciem piękna na głowach swoich Klientów, których traktują z najwyższą dbałością. Pracownię Fryzur Andrzeja Wierzbickiego cechuje nie tylko eleganckie wnętrze i profesjonalizm ale przede wszystkim ciepła i rodzinna atmosfera, którą zaraża wszystkich ekipa tworząca to magiczne miejsce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz