Jak zrobić zdjęcia twarzy telefonem, aby można było je wykorzystać biznesowo w social media

Visagiste and lady chooses cosmetic in makeup shop. Female client in beauty salon, makeup procedure

Zdjęcia są podstawą szczególnie w social mediach dlatego powinno się skrupulatnie wybierać tylko takie, które są estetyczne i nie będą powodowały niesmaku. Oczywiście naturalne zdjęcia również są mile widziane, jednak warto przemyśleć jakiego rodzaju zdjęcia zamierzamy wstawiać i gdzie. Nie zawsze to co nam się podoba będzie podobało się odbiorcom, a co za tym idzie możemy stracić followersów.

Dodam, że nie jestem fotografem i ekspertem od robienia zdjęć, ten post ma jedynie nakreślić pewne kwestie, które u mnie się sprawdzają 🙂

Po pierwsze należy poznać siebie, sposób naszej mimiki, mankamentów urody, które chcemy ukryć oraz uwidocznić takie elementy urody, które są dla nas najważniejsze.

 1. Sprawdź jakie kolory garderoby Ci pasują – aby korzystnie wyglądać na zdjęciu konieczne jest dobranie takiego koloru garderoby, który będzie podkreślał urodę twarzy, kolor oczu. Unika się kolorów, które sprawią, że twarz będzie mdła! O Analizie kolorów zobaczysz TU
 2. Przygotuj makijaż – makijaż to podstawa, powinien być mocniejszy, ale z wyczuciem. Najlepiej matowy, aby nie świeciło się nic co nie powinno. Po pierwsze pomadka powinna być matowa a jeżeli takowej nie mamy pod ręką, wówczas papierowy ręcznik aby można było odgnieść usta, aby nadmiar pomadki zszedł. Pamiętaj! Co za dużo to nie zdrowo. Usta powinny wyglądać delikatnie, z klasą a nie jakby miało zaraz z nich coś spłynąć. Po drugie nakładamy podkład – najlepiej taki, który dopasowuje się do koloru skóry – podkład nakładamy również na szyję, aby twarz nie odróżniała się od szyi. Kolejno nakładamy bronzer w kształcie litery 3 oraz rozświetlacz delikatnie na kości policzkowe oraz w obrębie zmarszczek mimicznych oka. Dzięki rozświetlaczowi światło będzie się odbijać, a zmarszczki nie będą tak widoczne na zdjęciu 🙂 Po trzecie cienie do powiek powinny być naturalne i również matowe, ale lekko ciemniejsze, aby podkreślały oko. Video o konturowaniu twarzy znajdziesz TU. Ciekawy filmik, który pokazuje jak zrobić podobny makijaż znajdziecie TU.
 3. Przygotuj włosy – włosy również są istotne! Umyj je, nakręć, zrób taką fryzurę, w której wyglądasz najkorzystniej. Nieumyte włosy widać odrazu na zdjęciach. Pamiętaj, że to jaką siebie pokazujesz w social mediach świadczy również o Twojej marce, którą budujesz!
 4. Ćwicz mimikę twarzy przed lustrem – może to dziwnie zabrzmi, ale nie każde zdjęcie twarzy będzie idealne. Może ktoś być szczupły, ale robiąc zdjęcie nie z tego profilu co trzeba wyjdzie na nim tak jakby miał +5kg. To samo jest w drugą stronę. Istotne jest zatem, aby zminimalizować wszystkie niekorzystne mankamenty swojej urody. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że liczy się to, aby ktoś był naturalny – to prawda – ale robiąc zdjęcia, które mają iść w świat (social media) do klientów, warto jednak zadbać o to, aby były one przemyślane.
 5. Znajdź odpowiednie miejsce do realizacji zdjeć – z neutralnym tłem
 6. Zdjęcia rób twarzą wprost do okna aby światło wprost padało na twarz.
 7. Telefon – no właśnie, każdy telefon jest inny i każdy telefon robi różnej jakości zdjęcia. Ja napiszę o 2. Pierwszy to SAMSUNG Galaxy A40, który w opcji robienia zdjęć ma opcję LIVE FOCUS, dzięki której tło jest rozmyte a co za tym idzie fokusuje na twarz i rozmywa za nią tło. Drugi to iPhone. Obydwa robią super jakości zdjęcia + odpowiedni kadr. Jeżeli zdjęcie jest zbyt duże, albo nasza sylwetka jest na nim za szeroka, zawsze warto kadr przyciąć.
 8. Cały sukces jednak polega na tym aby: twarz była na przeciw światła i była odpowiednio ustawiona + odpowiedni makijaż, fryzura i kolor ubrania.
 9. Co ważne, kolor ubrania dotyczy również mężczyzn. Nie każdemu mężczyźnie będą pasowały różne kolory koszul czy też marynarki.
 10. Ciekawy artykuł o robieniu zdjęć przeczytacie TU
 11. Jeżeli potrzebujesz szerszy kadr wykorzystaj “kijek” 🙂

Poniżej 2 moje zdjęcia realizowane za pomocą telefonu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz