Postępujący rozwój w zakresie wykorzystywanych technologii wymaga rozwoju rynku na różne zagrożenia związane z wykorzystywaniem technologii.
Dziś rozpoczynam cykl artykułów na temat BEAUTY TECH poruszając również kwestię BEAUTY TECH LAW, czyli prawa nowych technologii wykorzystywanych w branży Beauty.
Na wstępie, z racji tego że rozpoczynam cykl takich postów chciałabym wskazać swoje kompetencje w zakresie omawianego tematu.
Oprócz prawa równolegle rozwijam swoje kompetencje w zakresie rozwoju oprogramowania – jestem certyfikowanym testerem oprogramowania (CERTYFIKAT ISTQB International Software Testing Qualificion Board), jestem również w trakcie studiów podyplomowych w zakresie projektowania i wykorzystywania sztucznej inteligencji oraz automatyzacji procesów z tego zakresu.
Z kwestiami technicznymi jestem związana od 2012 roku, gdzie zajmowałam się, tworzeniem stron internetowych, portali internetowych, umowami z dostawcami w tym zakresie.
Doświadczenie w rozwoju oprogramowania zdobywałam rownież w instytucjach finansowych dlatego nie jest mi obcy zakres działań mających na celu bezpieczeństwo informacji oraz bezpieczeństwo teleinformatyczne zgodnie z normami ISO 27001 oraz 9003.
Obecnie prowadzę badania naukowe w ramach pracy doktorskiej z zakresu prawa nowych technologii a co za tym idzie – tworzenie jej, wykorzystywanie, wpływ na ochronę danych osobowych, oraz prawa własności intelektualnej, konkurencji itd. czyli wszystkim tym, co się z nią wiąże od chwili samej ideii po jej wdrożenie na produkcję – do obrotu. Również w aspektach wykorzystywania systemów zdecentralizowanych typu Blockchain.
Metodyka pracy Agile, Waterfall również nie jest mi obca. Dlatego doskonale rozumiem klientów, którzy potrzebują doradztwa prawnego i horyzontalnego spojrzenia na produkt/usługę z uwzględnieniem różnych ryzyk.
Dlatego wychodząc na przeciw postanowiłam, że co środę będę wstawiała artykuł dotyczący właśnie tej tematyki, albowiem odpowiednie połączenie wiedzy technicznego i prawniczej pozwala na obiektywne znalezienie najlepszych rozwiązań umownych czy też bezpieczeństwa.
Koniec prywaty, przechodząc do zakresu tematycznego postu 😉
BEAUTY TECH – są to rozwiązania technologiczne dla branży beauty. Rozwiązania te mogą być różne m.in mogą dotyczyć urządzeń wykorzystywanych w salonach lub innych wyrobów medycznych związanych z branżą kosmetyczną do zabiegów kosmetycznych. Beauty TECH jest używane również w zakresie technologii wykorzystywanej do obsługi biznesu beauty – wszelkiego rodzaju systemy informatyczne, rezerwacyjne, obsługowe oraz systemu typu Software as a Service (SaaS).
BEAUTY TECH LAW – to zakres znajomości prawa na takiej płaszczyźnie, która pozwala połączyć znajomość prawa oraz znajomość rozwoju oprogramowania co też w konsekwencji daje możliwość doradztwa prawnego na tej płaszczyźnie, w taki sposób aby objąć jak największy zakres potencjalnych ryzyk prawnych związanych z danym projektem. Warto wskazać, że prawo Beauty Tech nie jest jedną ustawą, a całym szeregiem ustaw – od prawa własności intelektualnej, prawa konkurencji, prawa karnego, medycznego, cywilnego, oraz wielu wielu innych – tym samym prawnik specjalizujący się w tego rodzaju sprawach nie tylko musi „pływać” po wielu przepisach, ale również doskonale rozumieć cały cykl rozwoju oprogramowania aby móc wziąć pod uwagę wszelkie działania w początkowej fazie projektowania oprogramowania. I nie ma znaczenia czy jest to oprogramowanie do systemów informatycznych ale również oprogramowanie znajdujące się np. w urządzeniach stosowanych do zabiegów kosmetycznych.
Beauty Tech Law to również cały cykl wdrożenia produktu, który producent chce wprowadzić na rynek, a który ma spełniać przesłanki technologicznego. To również digitalizacja rozwiązań organizacyjnych.
Cykl ten ma na celu budowania świadomości technologicznej w branży beauty.
Mam nadzieję, że ten cykl zaciekawi Cię drogi Czytelniku i poszerzy Twoje perspektywy rozwoju biznesowego.
Pozdrawiam Serdecznie
Charlotta Lendzion
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis